DİSİPLİNLERARASI SANAT PROJESİ
Disiplinlerarası Sanat Projesi
Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla yılda iki kere gerçekleşen Artweeks@Akaretler, Türkiye ve dünya çağdaş sanatçılarının en güncel eserlerini Sıraevler’de ağırlıyor. Türkiye’nin önde gelen galerileri ve koleksiyonerlerini buluşturan Artweeks@Akaretler İstanbul sanat hayatına yeni bir platform oldu.
Artweeks @ Akaretler'in Dijital Sponsoru UBS Sunar: Artweeks Perspectives
Artweeks Perspectives 4 bölümlük video serisi, Türk sanatçılarının ve koleksiyonerlerin pandeminin çalışmalarını ve ilgi alanlarını nasıl etkilediğini araştıran röportajlar sunuyor.
Artweeks@Akaretler 4 - 28 Ekim / 8 Kasım 2020
Ziyaret Saatleri: 12:00-19:00 Artweeks@Akaretler Kapılarını 28 Ekim Tarihinde Sanatseverlere Açıyor No: 25 – 27 Mine Sanat Galerisi – Anna Laudel Ferda Art Platform – Empire Project Martch Art Project – Gama Galeri No: 37 – 39 Pi Artworks – Merkur Galeri Pilevneli Galeri – X-Ist Ekrem Yalçındağ Küratörlüğünde Volkan Demirel – Baha Toygar Koleksiyonu No: 35 Ara Güler Müzesi Serdar Bilgili No: 55 Şerife Bilgili Ercantürk İyilik için Sanat Derneği Artweeks@Akaretler 3 - 22 Eylül 2019 UBS Ana Sponsorluğunda düzenlenen Artweeks@Akaretler, 3. Edisyonunda büyüyerek 10 binaya yayıldı.
No 4: Şerife Bilgili Ercantürk, “Eksi İki” kişisel sergi.
No 21: Artnivo
No 23: Ambidexter, Baraz
No 25-27: artSumer, Empire Project, Grid İstanbul, Mixer, Ferda Art Platform, Anna Laudel
No 29-31: Martch Art, Aria, Gama, Sanatorium, Haluk Akakçe Solo Sergi.
No 37-39: MERKUR, Krank
Evliyagil Müzesi Koleksiyonu, Küratör: Beral Madra “Düşünme İkonları: İmgeler ve Metinler” sergisi, Agah Uğur Koleksiyonu “Göç” sergisi, Hacı Sabancı Koleksiyonu karma sergi.
No 55: Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu, Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun 35 Sanatçı arkadaşını buluşturduğu “Absürt” sergisi.
Artweeks@Akaretler 5 – 17 Mart 2019
DB Dergi Grubu basın sponsorluğunda gerçekleşen Artweeks@Akaretler, 2. Edisyonunda iki hafta boyunca galeriler ve koleksiyoner sergilerle, yerli yabancı sanatçıların eserlerini izleyicilere sundu.
No 4: “Ortak Manzarada Buluşma” karma sergi, sanatçılar: Burcu Perçin, Kemal Seyhan, Burhan Kum, Sinan Logie, Ekrem Yalçındağ, Burcu Yağcıoğlu, Mustafa Horasan, Ansen, Ekin Saçlıoğlu, Rasim Aksan, Ahmet Elhan ve Nuri Kuzucan.
No 21: artSumer: Onur Gülfidan, Gözde İlkin, Erdal Duman, Serkan Demir, Bahar Yörükoğlu ve Merve Çanakçı. The Empire Project: Mehmet Güleryüz, Burhan Kum, Ali Taptık, Cemil Batur Gökçeer, Can Pekdemir ve Jasper de Beijer.
No 37-39: Merdiven Art Space koleksiyon sergi, sanatçılar: Fırat Engin, Leyla Emadi, Şakir Gökçebağ ve Işıl Eğrikavuk; “Nasıl Söylesem” küratör: Begüm Alkoçlar, sanatçılar: Ahu Akgün, Bahadır Çolak, Bora Güney, Buğra Erol, Büşra Çeğil, Çağıl Harmandar, Emrullah Orunklu, Hüseyin Aksoy, Kadriye İnal, Ömer Mirdemir. Karma sergi: Veli Aras Yalçınkaya, Ahmet Oran, Selma Gürbüz, Cengiz Yatağan, Seyhun Topuz, Ekrem Yalçındağ, Sabire Susuz,
Serkan Adın, Bahar Oganer, Arzu Akgün, Suat Akdemir, Kübra Boy, Deniz Ardıç, Serkan Adın, Zeynep Çilek, Jose Luis Puche, Abdulkadir Öztürk, Nesli Türk, Saghar Daeiri, Şevket Sönmez, Eylül Deniz, Yiğit Yazici ve Ziya Tacir.
No 41: “New Sergi”, BASE sanatçıları: Aykut Aytuğ, Duygu Aydoğan ve Elif Havuz. BüroSarıgedik: Gülsüm Karamustafa, CANAN, Murat Akagündüz, Ergin Çavuşoğlu, Erdil Yaşaroğlu ve SENA.
No 45: “Fotoğrafın Doğası” küratör: Merih Akoğul, sanatçılar: İzzet Keribar, Bülent Özgören, Ali Kabaş ve Saygun Dura.
No 55: Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu, küratör: Derya Yücel “Paris Ekolü Üzerine Bir Seçki”
Artweeks@Akaretler 18 – 30 Eylül 2018
Vogue Türkiye ve GQ Türkiye’nin basın sponsorluğunda gerçekleşen Artweeks@Akaretler, yerli ve yabancı çok sayıda sanatçının eserlerini iki hafta boyunca sanatseverlere sundu.
No 37-39: Clubfinearts Koleksiyonu: Ekrem Yalçındağ Duality&Infinitiy” sergisi MERKUR; Suat Akdemir, Arzu Akgün, Bahar Oganer, Ozan Oganer, Mustafa Yüce, Zeynep Çilek, Şevket Sönmez, Abdülkadir Öztürk ve Nilay Özenbay Karma Sergi artSümer; Gözde İlkin, Erdal Duman, Yasemin Özcan, Serkan Demir ve Onur Gülfidan karma sergi Aria Art Gallery; Beatrice Gallori ve Angelo Brescianini Sergisi
No 41: Vogue Gallery, Vogue Türkiye Moda Fotoğrafları Sergisi GQ Gallery Emre Yusufi Sergisi
No 45: Ziya Tacir Fotoğraf Sergisi
No 55: Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu Küratör: Derya Yücel “Melankoli” sergisi